KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16181005
*
nr 1618 1005
Gösta Werner
(1909-1989), Sverige
Signerad, akvarell, daterad 71, "SS Brotten", 56x49 cm, yttermått inklusive ram: 82x67 cm
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 maj 2024
kl 19:01:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 16:17:08
1
Vinnande bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Läs mer om Gösta Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gösta werner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57
-
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22
-
9099 Bildrulle
Akvarell/Tusch, blomstermotiv med fjärilar, 74x158 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:07
*
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Läs mer om Gösta Werner
nr 1618 1005
Gösta Werner
(1909-1989), Sverige
Signerad, akvarell, daterad 71, "SS Brotten", 56x49 cm, yttermått inklusive ram: 82x67 cm
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/5 16:17:08 | 1 | Vinnande bud |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.Läs mer om Gösta Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gösta werner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57 -
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22 -
9099 Bildrulle
Akvarell/Tusch, blomstermotiv med fjärilar, 74x158 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:07